Česky   Deutsch

Sousední světy - Nachbarwelten

Projekt Sousední světy – Nachbarwelten je další z řady předškolních projektů realizovaných Tandemem. Navazuje na úspěšný Krůček po krůčku do sousední země, z něhož přebírá řadu osvědčených prvků, zároveň ale přichází s mnoha novinkami. Nabídka je určena mateřským školám, školním družinám, 1. a 2. třídám základních škol a dalším organizacím a spolkům, které pracují s dětmi ve věku od 3 do 8 let podél celé česko-německé hranice.

Hlavním úkolem projektu je zprostředkovat dětem hravou formou informace o sousední zemi a jejím jazyku.Tím je v nich probouzena touha ji dále poznávat a seznamovat se s jejími obyvateli.

Medinauti

Stěžejními postavami celého projektu jsou tzv. medinauti. Jedná se o vyškolené pracovníky, kteří rádi pracují s dětmi, znají sousední zemi, ovládají její jazyk a především se nebojí k vzdělávání využívat média i moderní technologie. Medinauti jsou vysíláni přímo do jednotlivých zařízení, kde budou poskytovat první kontakt s cizím jazykem a pomocí mediálně-pedagogických aktivit pomáhat při přiblížení každodenního života a kultury sousední země.

Součástí této bezplatné nabídky je také výlet do sousední země za doprovodu medinauta, který v naší MŠ proběhne 2.6. 2017 (viz Akce Výlet do Německa)

Fotogalerie zde